Archeo akce

Zde si spolek HHB z. s. dovoluje představit některé akce, kde se podílelo na detektorových průzkumech, zdarma, jako dobrovolníci, a pracovalo společně s archeologickými odborníky. Tedy, spíše, dělalo, co mohlo, aby zachránilo pro budoucnost a poznání minulosti co v naší současnosti ještě jde. Kolikrát nešlo ani tak o nějaké super nálezy (i když někdy byly dobrý), ale o kontext, česky souvislosti, informace. A proč? Prostě proto, že si myslíme, že to je důležité, a to nás spojuje.

Kámen

Kámen

wblahdaw
608 5
Petr Duffek a Jakub Těsnohlídek nás pozvali na další detektorovou prospekci. Jednalo se plochu budoucího obchvatu u obce Kámen (okr. Pelhřimov) v blízkosti středověkého hradu. Tato akce se konala pod záštitou Archaia Brno, pracoviště Jihlava.
Zřícenina Holoubek

Zřícenina Holoubek

wblahdaw
981 8
Na pozvání p. Těsnohlídka a pod záštitou společnosti Archaia Brno jsme se dne 21.5.2016 zúčastnili detektorové prospekce obléhacích poloh hradu.
Předvelikonoční Pálava

Předvelikonoční Pálava

wblahdaw
810 5
Na pozvání Archeo Moravia jsme se dne 26.3.2016 zúčastnili další záchranné akce na Pálavě.
Kunštát

Kunštát

wblahdaw
884 5
Ve dnech 28-29.11 2015 jsme se společně s kolegy z Archeo Moravia, HHP a ArcheusDW zúčastnili prospekce zámecké obory v Kunštátě, která byla pod záštitou archeologů a města Kunštát .
Prospekce hornického a hutnického areálu

Prospekce hornického a hutnického areálu

Bob
693 4
Pod záštitou společnosti Archaia Brno jsme se zúčastnili detektorové prospekce hornického a hutnického areálu a hornického sídliště nedaleko Pelhřimova.
Průzkum dvou římských lokalit

Průzkum dvou římských lokalit

wblahdaw
808 5
Na pozvání sdružení Archeo Moravia jsem se zúčastnil (ostatní byli na jiné archeoakci ) záchranného detektorového průzkumu dvou lokalit, kde se nacházejí artefakty především z doby římské.
Počátky

Počátky

Bob
749 7
Panem Těsnohlídkem jsme byli pozváni na detektorovou prospekci náměstí v Počátkách u Žirovnice, kde probíhala kompletní oprava povrchu náměstí.
Hrazany 2014

Hrazany 2014

Henry44
913 4
S Vesym (čekatelem na vstup do našeho sdružení) jsme se účastnili archeo akce na Hradišti v Hrazanech. Na tuto akci dohlížel archeolog p. Militký.
Orlík 2013

Orlík 2013

Henry44
1390 2
LP a HHB se zúčastnilo archeologického průzkumu na hradě Orlík pod vedením archeologa p. Dr. Janem Frolíkem. Jednalo se o poslední akci v roce 2013.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru