Archeo Silesia z.s. - Letní dětský tábor Ranč u Medvěda

Při poslední loňské návštěvě LDT Ranč u Medvěda nás napadlo, že bychom mohli dětem představit detektoring, historii, archeologii. Po konzultaci s majiteli a provozovateli LDT jsme domluvili termín a tím jsme mohli akci začít plánovat. Členové skupiny Archeo Silesia byli svoláni do klubovny kde proběhla klubová schůze, na které jsme akci schválili. Jelikož si myslíme, že nejen děti, ale i vedoucí a instruktoři LDT si zaslouží odměnu, tak jsme oslovili sponzory se kterými nejvíce spolupracujeme.
Sponzoři : Lovec pokladu, Detektory kovu, Slezské Zemské Muzeum, Swietelsky Rail CZ s.r.o., Archeo Silesia z.s.
Odezva byla překvapivě rychlá, práci s dětmi sponzoři rádi podpořili. Vzhledem k letošnímu tématu LDT Asterix a Obelix jsme akci pojmenovali – Po stopách Keltů.

Jelikož akci takového rozsahu pořádáme poprvé, museli jsme zavzpomínat na svá dětská léta na táborech a pouvažovat jak nejlépe dětem přiblížit detektoring a s ním i historii té doby. Výsledkem byl pětiboj.

1. Detektorování na polygonech ( hledaní mincí )
2. Videoprojekce ( zaměřená na kelty )
3. Prohlídka minci a nálezu ( s výkladem )
4. Mapy, drony ( historie a moderní technologie)
5. Sportovní stanoviště ( lukostřelba )

Všechny aktivity zajišťujeme ze zdrojů Archeo Silesia . Poslední týden před samotnou akcí máme hodně napilno. Členka Archeo Silesia Maki peče pro děti medaile a má se co otáčet, je potřeba 60 kusů. Další členové intenzivně zajišťují a připravují věci pro své stanoviště. Jura a CPT.GRAND chystají drony a mapy. Miláno a Máta videoprojekci. Venca, Jirka, Míša a Smeťáček lukostřelbu. Pomelo a BOBO mince a artefakty a v neposlední řadě Hanzen, Bolek, Venca junior, Maki své detektory. Verča, Barča a Vlastík fotodokumentace. 
Tímto děkujeme i členům Archeo Silesia kteří se podíleli na přípravách a samotné akce se nemohli zúčastnit.

A máme tady den „ D „
Po ranním příjezdu na LDT Ranč u Medvěda na Kružberku nás přivítal sám veliký Obelix s věrným druhem Asterixem. Po přivítání začali členové Archeo Silesia s přípravami jednotlivých stanovišť. Samotná akce začíná úderem dvanácté hodiny nástupem dětí, představením Archeo Silesia a vysvětlením pravidel hry. Naše nervozita opadá ve chvíli kdy vidíme zájem dětí o vše co se kolem nich odehrává. Po několika hodinách strávených s dětmi v terénu se vracíme zpět do tábora a chystáme slavnostní předání cen a sponzorských darů. Každé dítě si odnáší nalezené mince z detektorování, diplom, medaili, balíček dobrot a balíček upomínkových předmětů. Největším překvapením však byli pro všechny členy LDT sponzorské dary Detektory kovů.

Odměnou po celém dni nám byla radost v očích dětí, jejich smích, obětí i nadšení z celé akce. Což nás přivádí k myšlence si akci za rok zopakovat.

Tímto stručným popisem akce děkujeme sponzorům za věcné dary a podporu při vzdělávání dětí.

S pozdravem
Archeo Silesia z.s

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru