Starý lesní lovecký posed.

Stále pomalu chátrá , je to starý posed na lov zvěře. Postaven snad ještě rodem Lichtenštejnů . Kinští zde byli až od roku 1908 .Střílny na tři strany , podle minulého pana archeologa by jich v lese mělo stát pět . Lesy dva opravily , jeden je jen troska , a tenhle je čtvrtý , pátý snad jej také objevíme .

13 hlasů
13 hlasů
zobrazeno:
776x,
komentářů:
14,
nálezce:
krokohot krokohot
vyfotografováno:
16. ledna 2021,
vloženo:
16. ledna 2021

Komentáře

Moc pěkná stavbička...tohle potkat v lese, tak v tom posed nevidím. Čekal bych, že vyleze nějaký ten poustevník.. :-D
Jestli to vrchnost neměla takhle bytelné proto, když blbě trefila medvěda.. ;-)

:-D :-D

S kamarádem jsme se zevnitř koukali jaký kus prostoru se z jedné střílny zabere. Tři jsou proti rokli a za roklí vysoké návrší .Nafocený jsem jej měl již před několika lety ale v lese jsem pozbyl fotoaparát i s nálezy a až dnes jsme se do těch míst zase s kamarádem zatoulaly . No u nás medvědi myslím nebyli a také někdo vyprávěl že tam byla uložena střelená zvěřina než pro ni druhý den s povozem dojeli .Proto ta stavba .

Nechtěl bych znevažovat vědomosti vašeho archeologa, ale tuto stavbu bych rozhodně s myslivostí nespojoval. Půjde s největší pravděpodobností o nějakou starou lesní kapličku nebo něco podobného. Církevní stavbě už napovídá i klenba stavby.....

Vypadá to na nějakou kapličku, to jo,ale ty špalety v oknech,bych viděl takhle otevřené právě kvůli širokému zornému výhledu pro střelbu.
Jsem zvědav co s toho vyleze

Úžasnej domeček, podle těch větví namísto střechy to vypadá že ho možná někdo(třeba myslivci) využívá. Škoda že jsi nedohledal ten ztracenej foťák.????

;-)tohle na sakrální stavbu určitě nevypadá.A pokud to stavěli Lichnštajni,tak ti opravdu rádi lovili a nechávali na svém panství stavět hodně lesních chat a přístřešků a podobným spůsobem nechali postavit i studánky,jako ochrany prameniště. ;-)Je dost pravděpodobné,že některý sběratel místních pohlednic by mohl mít i pohled jak vypadaly tyto stavby v době provozu. ;-)jinak obložit to perníkem a je z toho dokonalá perníková chaloupka :-D :-D :-D

Pěkná a stará stavbička. Škoda že tam tak chátrá. Snad se najde někdo, kdo ji opraví.

lovecká garsonka,ještě sprchu -když náhodou medvěda potkali venku ........... :-D :-D

Dietr1 . Ta stavba je hodně odlehlá od civilizace ještě jsem zapomněl , stavba má velikost asi tak 2x2,5 m. A ty střílny jsou tak provedené jak na dřívějších obranných stavbách .Když jsme koukali zevnitř byl prostor před stavbou s těmi třemi střílnami celý zrakově pokryt. Uvnitř tak max jeden lovec a dva pomocníci .Opravdu tam víc místa není .

stavba parádní,kdyby se ti povedlo vyfotit i ty opravené,nebo i tu ruinu ,rád se podívám .......... ;-)

nikamov . Jak půjdeme do lesa tak vyfotím . Tahle je mimo jelení oboru ty ostatní jsou v oboře. Původně v té oplocené části se nacházely všechny ale část obory byla odplocena a předána jako honitba městským lesům.Vyfotím a zveřejním .

díky ,budu se těšit.......a ještě ,kde to vlastně je ?

Opravit, zachránit...!!! :,-(

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru