Nápis na kameni v lese

Foceno dnes v lese na houbách . Místní z této lokality bych prosil o krátký koment co se tam stalo nebo k čemu se tato památka váže . Tohle místo jsem fotil již dříve ale nyní je opatřeno novým zlacením . Děkuji . Tam jsem s detektorem ještě nebyl.

3 hlasy
3 hlasy
zobrazeno:
2219x,
komentářů:
8,
nálezce:
krokohot krokohot
vyfotografováno:
2. ledna 2008,
vloženo:
30. října 2013

Komentáře

Před kamenem je studánka upravená Lesy ČR, je tam i plechový hrnek k pití .Voda není balená a je dobrá .

Kdepak to je, smím li se zeptat.
U nás jsou Jubilejní kameny knížete Lichnštejna. Lesy u toho udělaly velké info cedule, kde je vše vysvětleno. Svého času byly tyto kameny po celém jeho panství. Vím jen o dvou.

Místo se nachází v Okres Vysočina poblíž vojenského letiště Náměšť. Nejsem si jist ale mohlo by se jednat o rod Haukvitz. Co se stalo nebo proč marně pátrám .

Je to takzvaná Hraběcí studánka, ale jestli se váže přímo k nějaké události nevím. Jedná se opravdu o Haugwitze. Nedaleko v lese je ještě podobný kámen - památka na poslední zastřeleného jelena, kterého odstřelil samozřejmě taky Haugwitz (byla to jejich obora).
Jinak ta místa mám kouskek od domu, koukám, že mi chodíš v rajónu :-D :-D

Wed Zdravím tam do těch míst chodím akorát na suchohřiby s detektorem tam nechodím .Ten druhý kámen jsem zatím nenašel . Děkuji za určení ,včera jsem si objednal knihu Památné kameny a pověsti na Třebíčsku .Ještě jednou dík . Možná se tam na houbách potkáme .

Však pohoda, stejně tu nic jiného než ty suchohřiby a kule a nábojnice od myslivců neroste :)

Foto toho druhé památníků je zde : http://kladerubynadoslavou.cz/clanky/2007/591.jpg

Tu knihu mám, je opravdu zajímavá.

Zdravím .Včera mi také došla ,jsou tam zajímavé články a hezké kameny budu je pomalu objíždět .Pocházím z Lukov hora u Mor . Budějovic tam jsou také hezké otec tam dělal hajného a komanči nás v roce 1949 vystěhovali .Někdo otce udal že řekl že nevěří komunistům a do týdne jsme se musely vystěhovat.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru