Asiago

Tak jsem se konečně vydal na místo kde bojoval můj praděd a byl zraněn. Bohužel, pomník byl zavřený a tak mi nezbylo nic jiného než posedět a užívat si Genius loci daného místa. Na plošině Asiago rakouský útok narazil na britské a francouzské jednotky, které byly doplněné o československé legionáře. Útok rakousko-uherských vojsk však byl zastaven stejně jako u města Altiaga.

10 hlasů
10 hlasů
zobrazeno:
275x,
komentářů:
12,
nálezce:
PepeTrump PepeTrump
vyfotografováno:
1. července 2021,
vloženo:
15. července 2021

Komentáře

Pěkný ?

Pepe ty draku ty jsi nějak od loňska omládl ne...
A místo zajímavý ?

Tak to díky pane, mám těch míst ještě spoustu, naštěstí Italové si váží obětí obou stran války takže je tam co fotit, škoda že to tak není i u nás.

A za kterou stranu vlastně praděda bojoval a byl raněn ?

Za Rakousko. Celkově mě teď mrzí pohled na histori v ČR. Masaryk byl jako Bůh, legionáři jako nejstatečnější a nejsolidárnější armáda která kráčela na téhle planetě. Nemyslím si že základem historie státu by měla být fanatická glorifikace lidí kteří se podíleli na jeho tvorbě. Tímto nechci říct že bych si nevážim památky legionářů a Masaryka , ale chci tim říct to ,lže by jsme se měli stát více objektivní a ne zakaždou cestu budovat patriotství které není ničím podloženo. Já jsem z Plzeňského kraje a vidím to i na totální glorifikaci Amerických vojsk. Tím nechci popírat jejich odvahu v boji za naši svobodu, ale některé historky od pamětníků co tu Američani udělali mě do teď mrazí. Základem historie musí být objektivita.

?

PepeTrump - tak to jsem ráda že to nebyl " úctyhodný zrádce císaře pána ", můj praděda bojoval taky na italské frontě, bohužel nevím u které jednotky sloužil. Po příměří ustupovali přes Maďarsko.

Ani si nedokazes predstavit co si museli ti kluci vytrpet na obou stranach fronty. Kazdopadne jsem cetl o taborech v Ceskoslovensku kde si nechavali loajalni Cechi a Slovaky na prevychovu , plus dalsi valka s Madarakem 1919. Po valce vubec nebyl konec jejich utrpeni. A to netreba zminovat hospodarskou krizi a zacatek dalsi svetove valky. Fakt silene peklo ktere nemelo konec.

*Cechy

No mně mrzí povaha našeho narda že při každé změně režimů se likvidují památníky a sochy , každá doba měla obre i špatné . U nás po republice je spousta zaniklých továren kasáren a jiných objektu kde by se mohly tyto odstraněné modlí -sochy atd. odvážet a umístit , něco jako takové arboretum soch minulostí. Bohužel by se našli šílenci co za každou cenu musí něco posprejovat nebo zničit. Jo jo dnes je plno lidi co si stěžuji ale nevím co by dělali v té době. Třeba takového Rašína by asi ukřižovaly. Mimochodem nafotil jsi hezké místo škoda že bylo uzavřené , já byl na Slovensku Mohyla Milana Rastislava Štefánika a paráda, ten pocit z te stavby super a to k ni nemam žádný vážnější nebo rodinný vztah ;-)

Zajímavé místo i čtení ?
Je super když se podaří dohledat věrohodné informace o předcích a když na ně navíc můžete být hrdí ?

Na ty padlé voják se nesmí zapomenout .Bratr moji mámy bojoval na Italské frontě u 2 praporu Jihlavského . padl v boji dne 11.10.1918 a je pohřbený dle matriky D.U.V. Jihlava - hřbitov v rokli Franzella - Itálie- Kousek od místa kde bojoval ,bylo mu necelých 19 let .

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru