Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

Přátelé-hledači se strojem Nokta-Makro Kruzer. Najde si prosím někdo chviličku a změří průměr tyče? Nutně potřebuji vědět, tisíceré díky! ;-)

KDO TO BYL !!??
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/sosnova-bomba-letecka-puma-munice-evakuace-obyvatel_2105011038_ako
;-) 8-) ;-) přiznejte barvu par hledačů od Krnova tady je tak bych typoval je :-D :-D

Slavíme 1. máj - https://www.youtube.com/watch?v=PSgUoed9d5A

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/svatopluk-vyvazil-letecka-archeologie.A210429_132041_usti-zpravy_mendl

Pokračování... místo poplácání po ramenou stíhání...maximálně nefér.

zrovna jsem to četl a chtěl to sem přidat....to je strašidelný...

Na zmíněné výstavě jsem onehdá byl, jako běžný turista. Nebylo tam nic, co by se dalo nazvat zbraní, ale pokud někdo potřeboval výstavní prostory, či získat gratis onu sbírku, stačilo by poukázat na kus shnilé pažby pušky, nebo na vojenský knoflík, coby ostatek ukradený zcela jistě z válečného hrobu. A tak to medializovat. Teď mohou padnout další muzea, někdo si namastí kapsu. (To už v novinách nebude....)

Sry "wiky" , ale "onehdá" je dost matoucí.

V době, kdy ještě bez problémů fungovala, ne při jejím zabavování. Přesný datum návštěvy si žel již nepamatuji, načež se za to veleváženému publiku omlouvám.

Ty zbraně mu projdou si myslím..Ale má paragraf i na zatajení nálezu. Přitom tvrdíl, že muzea zájem neměla...Přečetl jsem si pozorně jak vyjádření "obžalovaného" tak vyjádření archeo ústavu...Ano, status válečného hrobu atd.
Jenže tech chlap na mě působí jako srdcař, co zachoval kus historie...a teď bude souzen, sbírka k vidění v tomto rozsahu už nebude, zmizí někde v depositech...
Nemám z toho vůbec dobrej pocit..
Co za tím je?

Je za tím to, že se šiml sere do věcí, ke kterým nemá žádné pouto, vazbu, vášeň... Je mi z toho k zblití. Přeji panu Vyvážilovi mnoho úspěchů, pevné nervy a upřímně doufám, že nakonec přeci jen zvítězí zdravý rozum.

Ale tady mají zdravý rozum poldové.Pokud ho obvinili,tak se drželi zákona.Neměl ty zbytky tahat do nějakého pseudomuzea,ale měl volat poldy.Od začátku chyba za chybou.A že se na tom přiživují ti posraní archáči,tak to se ani nedivím.Nebýt hledačů,tak mají prd a ne nálezy.Ještě ,že s archeo nespolupracuji a nikdy nebudu.

Policie tam přišla na podnět někoho .... Dělají jen svou práci. Jak píše Argill "zvítězí zdravý rozum" bych jim přál. Je to jako když lidé do záchranýchstanic nalezené mláďata. Kdo tomu nerozumí a není schopen prvně zavolat do stanice, tak může způsobit více škody než užitku, ikdyž to mysleli dobře. Tím nechci napsat, že spolek Aero Archiv Jirkov takto jednal, ale někdo na to může mít ten pohled.

Vážení přátelé, jak tak již pár měsíců děláme GO katalogu mincí, dnes jsem narazil na opravdovou lahůdku: www.lovecpokladu.cz/detail-mince?id=4891
Bylo by fajn si uvědomit, že povinný průměr mince u vložení není nějaká buzerace, ale je to hodně důležité vodítko pro určování.
Zde: 1.nález -průměr 9mm, 2.nález -18mm, 3.nález -25mm. Extrapolací by další měl být velikosti tolaru.
Prosil bych tedy, s rozumem. Děláme to pro sebe.
Pac a pusu.T ;-)

prý na velikosti nezáleží.
když oni to měří sirkama, zapalovačema, baterkama, korunama a tam to lítá dost divoce.

Já bych dodal že to jsou často ještě ty lepší měřítka :-D :-D :-D ;-)

Lidi ten nox je boží, fakt jste někdo nekecali, na prochozeným místě se starým krámem (promin gm ale musel si jít) hned vysvištěla desítka FJ, knoflíky ve třiceti , dobrý. 8-)

Ahoj, nevíte kde najít výběr těch nejlepších nálezů měsíce? někde sem na to klikl a už to nemůžu najít..díky

Ahoj lidi, jak smazat artefakt? Mám ho tu dvakrát.

napiš velkému šéfovi-elmara, on to smaže

Ok díky?

Ještě jsem nenapsal a už to tu dvakrát nemám?‍♂️?‍♂️?‍♂️

asi si všiml někdo z adminů :-)

Zdravím, kolega si pořídil detektor NOKTA MAKRO SIMLEX a používá dohledávačku MAKRO POINTER, ale po zapnutí obou se začnou navzájem rušit. Musí vypnout detík, aby fungovala dohledávačka a opačně. Je to nastavením detektoru, nebo se prostě nesnesou? Předem děkuji za konstruktivní odpovědi. Za radu typu kup si nový detík s proninutím nestojím. Děkuji Metal

Odrušení interferencí – pomocí posunu pracovní frekvence můžete eliminovat rušení v okolí,to jsem si přečetl v popisu detektoru,co vyčetl kolega?

Zdravím všechny válkaře, včera se mi podařilo kopnout odznak pro palubní střelce a radisty (Fliegerschützenabzeichen für Bordshützen und Bordfunker) . Verze je postříbřený tombak. Bohužel se jedná jenom o věnec. Orlici za ta léta asi odplavila voda. Hledal jsem kolem 2x2 hodiny a nic. No nic, moje žádost směřuje na ty z Vás, kteří mají orlici a byli by ochotni jí za něco vyměnit, popř. i prodat. Rád bych odznak zkompletoval.

Vím o tom, ale nepředpokládám, že by to chtěl Wladyslav jako kovaný válkař vyměnit nebo prodat. :-D

No vidíš klidně bych ti jí nechal.Taky jsem tenkrát psal dvoum co měli věnec ale nechtěli ani slyšet....pak se ozval kluk co měl věnec tak už jí nemám a on ho má komlet...Tak snad budeš mít více štěstí.Jinak já rozhodně nejsem válkař němec :-Dkdyž už tak CCCP to je jiná :-D

Škoda :-D. Příště se tebou teda počítám. Měl jsem to asi najít dříve, ale nebudu se vzdávat a zkusím místo nálezu převrátit vzhůru nohama. Je tam plno nerovností, stromů, odvodňovací kanál z 60. let a pak původní potok. I když jsem to prohledal horem dolem, stále je možnost jí kopnout.

určitě.Já to bohužel dal na milionkrát prolezlý louce takže tak velký ton jako věnec už vyndal někdo přede mnou i když zase tam zůstal zlatý bažant..no ten čedič je svinstvo. :-DDržím palcea přeju ať dohledáš :-)

Díky

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/video-letadlo-z-druhe-svetove-valky-nouzove-pristalo-na-plazi-plne-turistu-151196#dop_ab_variant=553411&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=fL1d6pDwemE-202104191550&dop_id=151196&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

To byl tedy sekáč, moc pěkně přistál 8-)

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru