Nový detektor kovů Nexus MP

Kategorie: Nexus - recenze a testy

V popisu od výrobce se chtě nechtě nové MPčko porovnává s MK II. Tento detektor ostatně zůstává dále ve výrobě, MP je tak trochu specialitka. Detektory jsou již na cestě a tak se těšíme na první testy detektoru, který by tu měl být během pár dní.  Dokud ho ale nebudeme moci vzít do rukou, přinášíme alespoň pár prvních technických dat.
 
Detektor používá novou vyhledávací technologii SDT (Super Dumping Technology). S pomocí ovládání na předním panelu budete moci vyřadit jakýkoli druh minerálního materiálu a to i v režimu All Metal. MP je tak velice stabilní a v podstatě zde nedochází k žádným prozvukům, a to ani při použití na vysoce promáčených půdách apod. Identifikace hluboko uložených železných předmětů je zde lepší než u jakéhokoli předtím vyrobeného detektoru Nexus. Také se oproti MK II lehce zlepšila výdrž baterií, která je o 30 až 40% delší.

Popis SDT technologie – Technologie umožňuje detektoru použít vodivost půdy a tímto způsobem detekovat cíle v půdě lépe než při air testech. Měření výrobce uvádějí, že rozdíl mezi dosahem v půdě a na “vzduchu” je až o 12- 14%.

Nexus Standart MP

Zajímavý je také popis k rychlosti obnovení a použitým cívkám

Zatím co u MK II jsou vysoce optimalizované pro Nexus charakteristické dvojité sondy (osmičky), MPčko bylo od začátku stavěno tak, aby pracovalo co nejlépe s novými 2D sondami, které se ve výrobě objevily minulý rok. Optimální pracovní frekvence u MP je do 15 kHz. Výběr sond je na začátku s 13”DD na 6kHz, 10”DD  na 7.3kHz a 7”DD  na 8kHz, přičemž detektor bude dodáván s 10” 2D sondou na 7,3 kHz. Rychlost zpracování signálu by měla být u MK II nepatrně rychlejší, pravděpodobně je to dáno filtry, které MP používá.

Měl jsem možnost vidět videa, na kterých byl detektor testován v místech s tak velkým množstvím železa, že když se s magnetem projelo v prachu cesty, visely z něho drobné kousky oxidovaného železa doslova jako fousy. Detektor byl přesto schopen detekovat barevné kovy. Také separace se zdá být na vynikající úrovni, na což se můžete podívat na videu, které bylo při testování sondy natočeno zcela náhodně, kdy dva předměty, železo a barva, ležely přímo vedle sebe.

Věcí neméně důležitou je cena, která je poměrně vysoká 56.000 Kč s DPH. Na druhou stranu pokud detektor bude v těchto lokalitách schopen pracovat, asi tu částku výrobce požadovat může.

Návod detektoru kovů Nexus Standart MP

Návod je ve formátu PDF. Otevřete ho poklepáním na obrázek. Návod je prozatím v Aj, na českém překladu již pracujeme.

Návod Nexus MP

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Návod vede jen na obrázek. ;-) Jinak se už těším na nějaký ten článek o tomhle detektoru.

Neni těch 15khz málo.Za tu dardu,teda korun bych koupil ctx 303O a luxus.Mam pocit,ža tahle firma udělá pecku a pak po čvrtˇroce dá za půl hodnoty.Sám mám DDMko a tržní hodnota je jinde.On ten východu západní hnˇup šlágr bude veteš.Já vůl měl jsem počkat asponˇ půl roku.Vážení přátalé s DDM jsem našel totální středověk cca 1400 15OO a to v ferum a to železo se chová,jako barva

Fakt už neví kolik by za něj chtěli :-( :-O

To Feek: opraveno, špatný odkaz ;-)
To ak68: Frekvence v tomto případě nehraje příliš roly, detektor je specialitka do mít kde to jinak nejde.
To anko: cena mi přijde také vysoká, jak už jsem ale napsal. Pokud to zvládne to co má..... není co řešit ;-)

Za ty peníze ať si to nechají,je spoustu jiných dobrých detektorů za únosnější peníze.Poslední dobou mi to spíš připadá,že když výrobce udělá nějakou úpravu na detektoru,tak si pak za něj může účtovat horentní sumy... o:-) :-(

čedičová PI čočka no proč ne,ale analog

Zvuk je perfektný a celkom príjemný a dá sa pekne rozlišovať.

To auruman: pokud to v těch prostředích bude vykazvat jak jsme viděl budou jediní a svoje zákazníky to bude mít okamžitě bez ohledu na cenu. Sám jsem na to zvědavý :)

To Elmara: Pokud to tak skutečně je,je zatím stále otázka,uvěřím až uvidím porovnání tohoto detektoru s těmi nejlepšími současnými na vlastní oči,a pokud to co o něm píší a říkají na jiných i zahraničních webech,jsem zvědavý na realitu v českých půdních podmínkách.Pak jsem ochoten říci,ten za ty peníze skutečně stojí ;-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru