Nejkrásnější nález února 2021

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Akce LP a Archeo LP 2010

Dvacítka nejkrásnějších nálezů za únor je tady. Díky podpoře Minelabu se tentokrát nálezce může těšit na Minelab Vanquish 540. Což je tedy od těch kluků Australských opravdu krásné.

Hlasování končí 31.března 23:59h


1. Das ist nicht normal

Nálezce: Kamenar
Použitý detektor: Nokta Impact

2. Mé zaHáJení sezony

Nálezce: Hering

3. Infarkt

Nálezce: Standa397
Použitý detektor: Equinox 800

4. Ženský článkový opasek

Nálezce: Kroti
Použitý detektor: Equinox 800

Odevzdáno do: Muzeum Blanenska

5. 1/8

Nálezce: Haryzcek
Použitý detektor: Vanquish 540

6. Stěhování národů

Nálezce: Fanda71
Použitý detektor: Equinox 800

Odevzdáno do: Národní muzeum

7. Kuřátko číslo 2

Nálezce: Schrefel
Použitý detektor: Equinox 800

8. Dodecahedron

Nálezce: Angelo
Použitý detektor: Orx

9. Hunská cikáda

Nálezce: Vetro
Použitý detektor: Vanquish 340

Odevzdáno do: AUAV Dolní Dunajovice

10. Zřejmě pravěká sekyrka

Nálezce: Tametese24
Použitý detektor: Vanquish 340

11. Volské oko

Nálezce: komisar

12. Sekera s tulejí

Nálezce: Monik
Použitý detektor: GM4PRO

13. Dnešní radost skoro za rohem

Nálezce: Srbcak
Použitý detektor: Deus

14. Spona od BartRen

Nálezce: BartRen
Použitý detektor: Equinox 800

Odevzdáno do: AUAV Dolní Dunajovice

15. Holubička ww2

Nálezce: Venda17
Použitý detektor: X-Terra 505

16. Ferdinand I

Nálezce: Bodlacek
Použitý detektor: Orx

17. Maximinus Thrax

Nálezce: pajl
Použitý detektor: LP ZERO

18. Nůž

Nálezce: HG44

19. Pražák zimní

Nálezce: Nightmare
Použitý detektor: AT International

20. 1/4 thaler 1642

Nálezce: Wladyslav
Použitý detektor: Adventis II


Nejkrásnější nález února 2021
1. Das ist nicht normal
4
2. Mé zaHáJení sezony
2
3. Infarkt
2
4. Ženský článkový opasek
8
5. 1/8
22
6. Stěhování národů
80
7. Kuřátko číslo 2
3
8. Dodecahedron
8
9. Hunská cikáda
7
10. Zřejmě pravěká sekyrka
3
11. Volské oko
5
12. Sekera s tulejí
10
13. Dnešní radost skoro za rohem
2
14. Spona od BartRen
3
15. Holubička ww2
3
16. Ferdinand I
2
17. Maximinus Thrax
3
18. Nůž
7
19. Pražák zimní
4
20. 1/4 thaler 1642
61
Celkem hlasovalo 239 lidí

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Volské oko ,asi myslí sázené vejce. Ale i tak krása.

To kim: ten klučina si tam ten název tak dal. Tak jsme mu to nechali. Třeba to je nějaký krajový název :)

Ve výsledku je to totiž to samé ne? Volské oko a sázené vejce? Kuchař tedy ale nejsem :)

makak - souhlas.
Extrémem je asi soutěžící č.6 s nálezem z r.1999. Ano, o vytahování nálezů ze šuplat by tato soutěž skutečně být neměla. Ale to je stále stejná, každý měsíc opakující se, písnička.

Bigmakak ,jsem stejného názoru, taky jsem si trochu myslel na top 20.

Achjo, místo toho, aby se jeden kochal a zvažoval, komu dá hlas, je otrávenej z toho, že to zase není tak úplně fér soutěž... Měla by se ta pravidla výrazně upravit, takhle to prostě není spravedlivé...

Tak ještě jednou kluci.

Nebudeme skoumat, zda byl nález v daném měsící. Rozhoduje kdy byl na LP přidaný. Jak jsem už dnes psal Wladyslavovi. Řada nálezů, u kterých to napsané není, také nejsou z února. Jenom to tam nálezce nenapsal. Sám tady mám dvě mince, které jsem dal před měsícem a až se dočistí, tak je chci nafotit a samozřejmě by to taky nejsou mince nalezené v únoru a už nidky by tak nemohli být zařazené do soutěže.

Tudíž opravdu to upravíme, příště bude v nadpisu "Nejkrásnější nálezy přidané na LP v měsíci ....." Doufám, že tyhle diskuze pak skončí a nebudu muset řešit, že mi je někdo taky schopný napasat. Že "kamarád" ten nález dal už na konci ledna a vložil ho až teď... no on si dokonce dovolil tu minci vyčistit... :)

P.S: ještě dodatek k prospektor a spol: Kluci, to ty nálezy opravdu zveřejňujete kvuli nějaké soutěži? Já myslím, že to všichni dělají proto, aby bylo vidět co se našlo a že se tak řada věcí zachrání. Proto ta soutěž není o žádné pekelné ceny, aby to nesvádělo k nějakým nesmyslům. Není problém i trochu ubrat a udělat to ještě více jenom o čest. A pokud tedy změna pravidel, jak budete vyšetřovat, že někdo ten nález nedal v daném měsíci, když to tam sám nenapíše?

jj psal.Já to pochopil.Za mě to byli jen únorové kopy.Jen mě v tom výběru chybí ten kadlub což je docela rarita a to že to kadlub je potvrdil i David.V na 80% a typář se svastikou.Jinak samozřejmě tvůj web tvoje pravidla přesto vlak nejede... nadruhou stranu se kolegům nedivím co píší výše

áno, přesně tak......a není jedno, kdy se ta věc našla?? - pokud již někdy nebyla tu vystavena, pak v tom nevidím problém - kdo to pozná?? - najdu něco před rokem a vystavím to tu teď - to není problém, bo hromada lidí nemá seštelovanej datum na přístroji - takže kdo ví, kdy sem to našel??
- to stejný u šuplíkovek - tu záleží pouze na žaludku "soutěžících", keří se k tomuto sníží
- každej měsíc tu někdo fňuká, že se jeho nález nenominoval - ale obětování se po pás v bahně a vono nic, to tu je poprvé - tak to věřím, že to naštve.....a v tom květnu budu držet palce ;-)
- na této soutěži bych "upravil" výhry - to je to, oč tu běží, kvůli knížce, nebo triku by nikdo nefňukal a nefixloval - snad.....

ps - to sem reagoval na Máru a jeho poslední komentář

Nemáme jak vyšetřovat, kdy co bylo nalezeno a následně přidáno. A nechci to dělat a nechci aby musel někdo lhát. Vždyť u řady nálezů, ktré se tady dostali setsakramenstky vysoko, bylo i několika měsíční embargo na informace, než se to mohlo přidat.

Od Minelabu jsme dostali 3x 540 a ty taky do soutěže dáme. To jsem slíbil. Pak to bude o pinpointery, trička a čest, aby byl klid :)

Co se týče výběru, dělá ho několik mnou oslovených lidí z Archeo a adminů. V tomto kole 12 + já. Každý navrhne 20 nálezů a ty z největším počtem hlasů se dostanou mezi top výběr. Funguje to velice dobře, jelikož preference jsou velice různé. Těžko čekat třeba od pravěkáře, že tam namlátí válků a zase opačně.

Už tady také padlo, že by se to mělo dělat podle palců. Ale to je pak soutěž o tom, kdo má kolik kamarádů a ne o nálezu a že se to opravdu projeví, to jsme si několikrát ověřili. Ještě si pamatuji na to jak se tady chtěli vyřazovat youtubeři atd.

Elmara: asi zvyk všude říkat jinak ale na kráse nálezu to nic nemění ;-)

Elmaro - skutečně nehledám(e) kvůli soutěži. Nominace do soutěže je třešinka ke skvělému nálezu.
Výhra je ale poměrně cenná a to svádí... Už jsem to jednou psal, tedy - odevzdané archeo ať soutěží klidně čtvrtletně o tři detíky. Další věci tradičně měsíčně třeba o něco praktického, co svojí cenou nesvádí k podvrhům (jako třeba tourský groš). A mimochodem, válkařský speciál byla parádní přehlídka top nálezů, výborná soutěž. Vím že je to těžké, vybrat tak, aby se tzv. dostalo na všechny. A že nesedí datum u fotky? Tak to je pech toho co fotil, má to mít nastaveno správně. Když umí fotit, tak nastavit datum nebude tak složité, ne... Nevidím problém v např. říjnovém datu nálezovky a po očistě budou mít fotky listopadové datum, tudíž soutěží v listopadu. Změna názvu soutěže asi moc nevyřeší, alespoň pro můj pocit ze soutěže.

Kim: To neposudím, já ho ve výběru neměl. :) Ne je to hezká věc a už opravdu všude neleží :)

Prospektor: právě u těch odevzdaných je to kolikrát s velkým spožděním. Tudíž by se tam značná část takových věcí nedostala. Speciály jsou řešením, ale dělal bych je maximálně jednou do roka.

A není to taky o tom,že tady rozhodují jen znalci?Pánové a pár dam,omlouvám se ,ale stojí to tu v poslední době za zlámanou grešli.Je to tak těžký si to tady upřesnit?Tak krásně to fungovalo.Je tu už jaro a můžeme vyrazit do přírody a budeme tady řešit nálezy ze šuplíku?Vyrážím a kašlu na celé soutěže,však mám svůj detík a letím vstříc klošům a řvaním ptáků.PS"Hoši neserte mě,užívejte si přírody,bude hůř. ;-)

Takže když o něčem rozhodujou znalci je to na pendrek a když vox populi tak je to přímo gut. :-D :-D

Krásné nálezy :-)...

Koukám že si tu zase někdo stěžuje že nebyl nominován..... To mi přijde trapné :-), já osobně sem si dal předsevzetí že se odteď budu více snažit, více chodit, více fotit a více vkládat hezké věci abych se jednou taky dostal do výběru..... Taková motivace :-)
Ale plakát tu že se hrabu v blátě a pak nic, to je k smíchu ( nebo k pláči)....... :-P

Ono by se možná všechno vyřešilo, kdyby výhra byla jen dobrý pocit a max tričko nebo čepice. Většina slušných hledačů by se s tímhle bez problémů spokojila - prostě by jim udělalo radost, že právě jejich kousek byl vybraný do TOPky, a alespoň by ubylo aukrovek, 5 let starých šuplíkovek, příspěvků bez nálezovek a podobně ...

Ještě jsme kluci važovali o takové možnosti. Jelikož v podstatě všichni, co ty návrhy dělají jsou nějakým způsobem s takového grilování znechucení, měli bychom takový zlepšovák. Na začátku měsíce, by se udělala kvalifikace. Ta by spočívala v tom, že takto do chatu by každý mohl za sebe dát 3 odkazy na pro něho nejlepší nález. K tomu by se pak přidaly hlasy archeo a adminů.

Co vy na to?

To je dobrý nápad, jsem zvědav na další odezvu... ;-)

Ahoj všem. Vůbec jsem neměl v plánu se zapojovat do zdejších diskuzí - jsem spíš pozorovatel:). Nicméně je mi smutno z části příspěvku Bigmakaka o nováčcích.. Je to ukázka, promiňte mi, obyčejného škatulkování "nových hledačů". Navíc všichni zkušení se vlastně více či méně aspoň podílíte na rekrutování nových zájemců, kteří pak roztáčí kola byznysu. To není nic ve zlém, takto to funguje asi ve všech sférách lidských zájmů. Upřímně by mě zajímalo, kolik ze zkušených pro každou lokalitu, kam kdy vyrazil, zjišťovalo na katastru vlastníka a následně jej kontaktovalo o povolení pochodit tam na té loučce, tam v tom remízku, poli či lesíku. Myslím, že scifi, ruku na srdce, ale rád si to nechám vyvrátit. Pokud pane máte obavu, abyste měl kam chodit hledat, kvůli asi MASÁM nováčku, nabízí se, abyste se politicky angažoval a udělal něco s legislativou, která by dala jasnější pravidla. Hlavně prosím nehledejte inspiraci na Slovensku!! :-D :-D. Učte nováčky, když už tu jsou a nemáte nástroj tomu zabránit. Mohou jednou pomáhat archeologům stejně jako Vy, ne? Třeba se již angažujete a edukujete - neznám Vás, nechci Vám křivdit.
Respekt vám všem - upřímně, mějte se fajn!

Hlasování které z 50 % ovlivňuje široká obec a z 50% odborná vidím jako velmi spravedlivé.

Taky nás to napadlo, udělat to takto 50/50 aby to nebylo jenom o těch nevětších ránách. Ale dostali se tam i věci, které se sice neblíští, ale jsou pro archeologii neskutečně zajímavé.

spravedlivé......to snad, když tam- do nominace laické- nebudou strkat kamarádi a kamarádi od kamarádů odkazy s nálezy svých kamarádů a kamarádů svých kamarádů
- nálezy do soutěží měsíčních jsou vybrány vždy dobře - no, pravda, jednou za sto let se tu objeví něco ze zahraničí né úplně košér, občas se něco přehlédne, ale jak pravím, ode všeho kousek tu je k mání
- a teraz, jak by ta demokratická myšlenka probíhala -
- v průměru tu hlasuje +- 250 lidí - to by znamenalo, že by se tu objevilo zhruba 750 odkazů, kerý by musel někdo vyhodnotit - takže práce navíc, bo ti, co do týdle soutěže vybírají nálezy, musí těch pár desítek stránek za daný měsíc stejně projít
- a ještě jedna důležitá věc - po vyhodnocení těch 750 odkazů by bylo již před samotnou soutěží jasné, kdo vyhraje.......
- ale k těm laikům - možná na tom něco je, že by si vybrali dle sebe nějaký ty parády šité na míru, ono to totiž vypadá, že ty jedinečný /v očích odborníka/ nálezy, je zrovna moc nezajímají - viz třebas ten chudáček nůž, co se krčí tam hore s jedním ubohým hláskem, zato vedle, soused pražák, tomu je hej se dvěma...........
- takže - za mě - zastávám dosavadní výběr odborníky /proti laikům ale zhola nic nemám!!!!/

lukegoss má pravdu.
Nechat všechny napsat svoje tipy do chatu a pak to vyhodnocovat, je nesmysl. To se z toho zblázníte. Nechal bych to tak, jen bych věnoval větší péči kontrole. A aby se vám to skutečně snadněji kontrolovalo, top 10 -15 nominovaných bohatě stačí.
Ale je fajn, že se tomu věnujete.

Luke - taky souhlas. Sice by se mi líbilo přispět svým tipem na ten který nález, ale Roman má pravdu taktéž - bylo by to na zbláznění. Asi nechat výběr na adminech bude lepší, jen by to možná chtělo na závěr nějakého "supervizora", který ten výběr posvětí. Tedy aby měl nominovaný nález dané soutěžní parametry. Třeba taková nálezová fotka předejde "aukrovým" spekulacím o původu nálezu. I když i ta se dá "nagnomovat".... :-)

Sakra kluci, to bylo "vox populi" a najednou že ne. Já to zvládnu zpracovat i kdyby těch návrhů byla 100vka. Docela se mi ta myšlenka 10 od lidí a 10 od nás vlastně líbí.

Každopádně je do prvního čas a třeba někdo přijde ještě z něčím lepším. Nebráníme se ničemu :-)

prospektor - to, že se tady snaží někteří takto fixlovat je hloupé až trapné. Všichni ti, kteří byli postupně takto odhaleni, teď dělají mrtvé brouky. Z téhle dvacítky je košer pouze 12 nálezů, je to ostuda.

Elmaro, může se to prostě zkusit, a když to nepůjde, tak nic... Ještě počkej, jak se vyvine hlas lidu.
Romane - ano, asi i tento měsíc hlasovat nebudu, prostě mám příliš pochyb... Mělo by být zcela jasně řečeno, co všechno musí nominovaný nález obsahovat.

Tak,tak.

Skusíme, jenom bych byl rád, kdyby pokud to třeba nebude úplně ono, to grilování nebylo tak šílené :)

Elmaro, slibuju zdrženlivost :-) Ale něco se s tím udělat musí, upřímně, ani by mě moc netěšilo být ve společnosti nálezů, kde se dá pochybovat. (Jednou jsem byl s nálezem v soutěži a kecal bych, kdybych tvrdil, že mě to nepotěšilo :-D). Takže krom data nálezu/zveřejnění by to ještě něco chtělo.
Chápu, že někdo neudělá nálezovku. Vybitý mobil, tma, skleróza. Pak by měl ale nález vyfotit ještě neočištěný. V takovém případě nebudu mít pochyby o původu...

Tady bude boj ...hlas na konec :-) pokud mě Ríša teda nezahlasuje jinak :-O tak asi 1/4 thaler 1642 za mě DM. Ale prd dal jsem hlas už teď :-P

Starý nález ze šuplete se koukám ujal vedení.
Udělím tedy hlas č.20 - tedy nálezu, který bezchybně splňuje, co má takový nález měsíce splňovat.

Pánové a dámy děkuji za hlasy ALE za prvé si myslím že ten datum je opravdu chyba foťáku a ne že by to byl nález z roku 1999 a za druhé byla by hanba kdyby mince viď je povedená což neříkám často protože furt je to jen stříbrňák :-D porazil něco tak unikátního jako je tato stěhovacká spona.A upřímně jí přeji vítězství.Za mě to byla první věc co jsem do výběru nominoval.
Tak ať se Vám daří na katastrech :-D :-D

Proč to do nekonečna řešíte.Ať se k tomu vyjádří ty osoby, kteří to tady dali. a řeknou pravdu.Jenže pravda a ostuda bolí,že?

Zdravím všechny, jen pro upřesnění. Nález č. 6 jsem nalezl na konci ledna 2021, druhý nebo třetí den odevzdal do Národního muzea. Od té doby jsem ho neviděl. Ty fotky z roku 1999 jsem dostal z NM až v únoru a po konzultaci s archeoložkou vložil sem. Jak mají oni nastavený fotoaparát, za to přece nemůžu. Já ale s klidným svědomím přísahám, že nález je z konce ledna 2021 a čekal jsem na odborné vyjádření a vyčištění z NM. A jestli někdo nevěří, s tím nic neudělám. F.

fanda v pohodě.Držím place krásný kousek.

fanda71 - v tom případě bude blbě nastavené datum i u tvého foťáku - viz. nálezovka. Jsem rád, že jsi se vyjádřil a tímto se ti omlouvám.

Ty vole tak kde to jsme?! Zpovídat se někomu na netu a ještě někoho prosit o odpuštění jestli člověk něco někde a kdy našel?! To se mi zdá?! Nechcete u toho ty vole ještě notáře? Napadlo vás co tady nejvíc řvou, že se o nominaci třeba vůbec někdo neprosí? Jsou lidí který si sem nálezy davaj jen tak pro radost a celou nějakou vaši soutěž maj úplně v piči?!

S.T.W.: ona to je naše soutěž (LP) a mi to neřešíme. ;-)

Elmara: To taky nebylo nic proti vám :-)

fanda71: a to je přesně důvod, proč to neřešíme. A to co je pro nás důležité, je prostě datum vložení. A opravdu sranda je, že tvůj nález tam měli v návrhu úplně všichni.... včetně mě :-). Aby taky ne, je to naprostá pecka a kolik takových "papušků" se za rok najde.....

S.T.W: já to pobral. ;-)

S.T.W.: :-D :-D :-D ;-)

Ta 12. sekerka je parádní :D 8-)

Mám vyraženej dech,teď koukám a ani by mě vesnu nenapadlo že by můj nález mohl být mezi takovejma parádníma nálezama. Mám radost,dobrej pocit a vlastně výhra. Děkuji

Tak sem si přečetl co se řešilo, no tak ta radost už není taková,můj thrax je vlastně taky taková uloženka,ale čištěný před vložením,vloženo bez jakýchkoliv vedlejších úmyslů a vůbec by mě nenapadlo že se dostane až sem o:-)

To pajl: já myslím že se s klidem mužeš z nálezu radovat dál. ;-)

Když to říkáš ty :-)

Za mě je soutěž krásná a pravidla mi přijdou dobrá. Vždy lze namítat to či ono, to se nezmění s pravidly a lidi vyměnit nejde. Užijte si, že to Elmara pořádá a neřešte furt něco. Tento měsíc se zapojím, ta spona od Fandy je úžasná a čiší z ní noblesa i historie.

Já ani nevěděl doteď , že nějaké souteže probíhají :D Ale v komentářích u jednoho mého nálezu to někdo zmínil

tak nektere veci jsou fakt unikaty,z dob jeste pred snad pred...,zlaty :-)

no jasneee statery,tak to je mazec teda :-O :-D

klobouk dolu,neco takoveho najit vzacne :-)

stater 2000-3000 eur klobouk dolu zlatej

Jsem hlasoval blbě, šlo by to vynulovat abych mohl svojí extrémní chybu napravit?

Nevím, ale vypadá to že co do teď nikomu nevadilo se tady začíná dramatizovat a to zbytečně. Pro jednoho z vás: čepicu a i basebollovku s logem LP bych si koupil není bohužel.budeme pořád dělat takový dokonalý pravidla až se z teho poserem! Upřímně gratuluju všem kdo se do soutěže dostal.to je všechno co sem chcel napsat.

Nálezy krásné..co vybrat? Válka to není můj šálek čaje bo jsem přeci něžné pohlaví :-). Tak tedy ženský opasek. Musel to být fešný doplněk. A taky myslím, že jste mu nedali moc palečků :-D

Vše je nádherný. Rozhodoval jsem se mezi nožem a talířem. Nakonec vyhrálo zelený, i když brokolici nerad. Snad se na mě Wladyslav nebude zlobit. ;-)

Tož ta cikáda.

Tak myslím že už se NIC extra nezmění - tedy Fanda71 GRATULUJI k vítězství ;-)

Všechno jsou to krásné nálezy

Kluci holky mám vítěze. Jako vždy poprosím pošlete si email kam máme výhru poslat (nick, jméno, adresu a telefon pro dopravce). Email je klub@lovecpokladu.cz

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru