Detektor kovů Tesoro EuroSabre II model 2017

Kategorie: Detektor kovů Tesoro EuroSabre II

Tak je tady taková malá velká novinka od Tesoro EuroSabre II model 2017. Jak si někteří všimli, asi 6 měsíců nebyl EuroSabre II k dispozici. Došlo k revizi základní PCB a pár drobným úpravám. Ty směřovaly především k tomu, aby detektor co nejlépe spolupracoval s novou 2D cívkou RDS. V článku si můžete přečíst jak se nám detektor líbil při prvním testování a taky musím upozornit na novou, daleko lepší cenu 12.990 Kč s DPH (původní verze ES s 2D cívkou byla za 14.500 kč s DPH). Mezi analogy do 15.000 Kč se tak objevuje znovu nová "štička", která tedy rozhodně stojí za úvahu!

Použití nové cívky 28 cm 2D RDS přineslo především velmi slušný hloubkový bonus. Malým bonusem navíc je také o něco větší pokrytí oproti původní 23x20cm koncentrice. Dalším bonusem je, že se nyní s úspěchem dá používat takzvané “super ladění”, kdy jednoduše otočíte jak citlivost, tak threshold úplně doprava. Co to udělá s dosahem se můžete podívat na videu. I takto vyšponovaný detektor zůstane relativně klidný a především, nereaguje na díry, tak jak je to u řady detektorů běžné. Díky tomu si jasně můžete udělat představu, když si něco zakopete, jak na tom detektor opravdu je.

Funkce detektoru se nezměnily. K dispozici jsou tři pracovní režimy: Blank, Iron ID, Audio. Nejklasičtější je práce v Audio režimu, kde jsou k dispozici tři tóny, ale i další dva režimy nejsou k zahození. Blank pro ty, co nechtějí vykopat ani želízko a Iron ID zase pro ty, co železa kopat chtějí. Odladění vlivu půdy je jednoduché a zvládne ho každý. Detektor s váhou 1 kg toho tak nabízí opravdu hodně a pro ty co se neradi věnují nějakému nastavování a hledají více než slušný analog s cenou do 15.000 Kč s DPH je to výzva.

Odladění půdy - Detektor zapnete v režimu All Metal. Threshold nastavíte tak, aby byl lehce slyšet. Začnete s detektorem "pumpovat" v rozmezí 2 až 20 cm, přitom otáčíte ovladačem GB. To, že je detektor odladěný, poznáte tak, že zvuk při pohybu nahoru je stejný jako při pohybu dolu.

Audio - nejčastěji používaný pracovní režim. Páčka vlevo je nastavená na Disc, ta uprostřed na Audio. Ovladač diskriminace je na minimu. V tomto režimu se budou barevné kovy hlásit vysokým a středním tónem. Železa tónem hlubokým.

Režim Blank - je určen pro všechny, kdo nechtějí kopat železné cíle. Diskriminace v tomto režimu je opravdu ostrá a tak smáznete i minimálním nastavení diskriminace i docela velké železné kousky.

Maximální výkon - Pokud se snažíte z detektoru dostat maximum, nastavte ho takto: Threshold na maximum, citlivost na maximum (v podstatě do místa, kde začne detektor štěbetat, to je dané místními podmínkami) , diskriminátor na minimum, páčky na Disc a Audio. Odladění půdy proveďte přesně. Zkušenější hledači detektor lehce podlaďují, to znamená, že ovladač GB umyslně posunují trochu více do mínusu než by bylo potřeba. Detektor pak přidá další centimetry navíc. Nesmí se to ale přehnat a doporučuji to udělat pouze hledačům s větší praxí.

Video EuroSabre II model 2017

Na videu se můžete podívat, jak na odladění půdy, okouknout nastavení pro co největší dosah a také zjistit, jak pracuje diskriminace.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

můj první detektor a byl jsem s ním spokojen :-)

Pytlos:ale musí se umět nastavit a hlavně to nastavení na hledaných předmětech otestovat.
Bratránek měl tu starou verzi a tak jak chodil,mu to malé Ag(vídeňské feniky),bralo max.na 5cm.Po trošce laborování přímo nad mincí se to výrazně zlepšilo.

A jakou bude mít frekvenci ;-) ??

To auruman: 10,6 kHz
To kyl76: Agečka ESII opravdu chutnají. Stačí chodit normálně v audio a samozřejmě nechat disk na 0. Výsledky jsou velice dobré, sladění ES II a nové RDS sondy se prostě povedlo. :-)

Jo jo, mám ES2 s 2D HOT a je to fakt super mašinka ;-) ;-)

To Patizon: tak s tou novou RDS sondou, šlape ještě o kousek lépe :)

Stále nemá volume? Proč?

Stejne tak tejon...je to nejvissi model a vdobe kdy ho maji i zakladni detektory treba o par trid dolu silver umax stejna znacka o desitku levnejsi a ma ho...je to velky nedostatek ktery me jako majitele tejona hoodne vadi..ale neodrazuje.. ;-)

Hotentot: Chodit Tejona bez sluchátek je kontraproduktivní hřích :-)

To Czert: Je to tak, Tejon je se sluchátky k neporažení a to bez ohledu na cenu. Ostatně chodit jakýkoli detektor s VCO bez sluchátek je špatně.

To Civka: je to tak. Každopádně jsme schopní tam tu regulaci na požádání dodělat. Musí to být ale na zaplaceném detektoru, jelikož díky vyvrtání dirky ve spodku krabičky, kam se umístí potenciometr je to nevratná úprava ;-)

Super kousek,akorát do ruky :-) ale po testu se zertem 30 je zero chloupek lepší ;-)

Zerem 30

Dobrý den. Chci se prosim zeptat na odladeni pudy s EDII2017 RDS. Kdyz prepnu na allmetal a odladuji, detektor vzdy "udela" myslim 4 zvuky. Od nejvyssiho k nejnizsimu. Muzu ladit rovnou nebo mam tech par vterin cekat nez "snizi ton". Dekuji, zdravi Vikic :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru