Zázračná medaile

Zjevení Panny Marie v Paříži

Zázračná medaile
Zjevení Panny Marie v Paříži je nadpřirozená událost, ke které došlo v roce 1830 v Paříži, kdy se v ulici Rue du Bac č. 140 údajně zjevila Panna Marie svaté Catherine Labouré (1806–1876). Na tomto místě byla zasvěcena kaple Notre-Dame-de-la-Médaille-miraculeuse, která je významným poutním místem.
Řádová sestra Catherine Labouré vypověděla, že ji v noci 19. července 1830 probudilo malé dítě, které jí řeklo, aby šla do kaple, kde ji čeká Panna Marie. Vstala a v kapli se setkala s Pannou Marií, která jí sdělila, že pro ni má Bůh důležitý úkol.
Dne 27. listopadu 1830 za Catherine Labouré přišla Panna Marie při večerní meditaci. Panna stála na glóbu šlapající po hadovi a ukázala Catherine medaili. Na jejím reversu bylo velké M (iniciála Marie) a nad ním kříž. Pod ním dvě srdce: Ježíšovo korunované trny a Mariino, probodnuté mečem a po obvodu medaile dvanáct hvězd. Catherine tuto medaili poté donesla svému zpovědníkovi, jak jí Panna Marie přikázala. Panna Maria jí také řekla, že je prostřednice všech milostí a počatá bez prvotního hříchu.[1] Po dvou letech vyšetřování a sledování chování Catherine kněz informoval pařížského arcibiskupa Quélena aniž by odhalil totožnost Catherine. Žádost byla schválena a medaile byly vyraženy a staly se velmi populární. Dogma o neposkvrněném početí Panny Marie nebylo tehdy oficiální, ale medaile obsahovala slova „počata bez hříchu“, což ovlivnilo papeže Pia IX., který 8. prosince 1854 toto dogma vyhlásil.

Catherine zemřela 46 let po této události, aniž by své tajemství někomu prozradila, jen svému zpovědníkovi.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Zázračná medaile (Zjevení Panny Marie v Paříži) (1 názor) LP_Richi: Zázračná medaile (Zjevení Panny Marie v Paříži)

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Okolnosti nálezu

Lokalita:Jihomoravský kraj
Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:7 cm
Použitý detektor:nox 800
14 hlasů
14 hlasů
zobrazeno:
254x,
komentářů:
10,
nálezce:
LP_Richi LP_Richi
vyfotografováno:
15. července 2021,
vloženo:
15. července 2021

Komentáře

Pescka ;-)

Perfektní fotografie, nádhera.

Velká paráda ?

Paráda! Gratulace! :-)

Parádička! :-P Snad se mi taky někdy zjeví pod cívkou. :-D :-D ;-)

Ta je povedená!

Moc hezké ???

nevěděl by někdo podle puncu stáří a další info ??

Díky

Móc pěkné ;-) :-)?

Tak ta je nádherná i fotky. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru