Velký prsten s kamenem

Odpoledne jsem šel prosmejčit jednu louku nad naší vesnicí asi po 20.min silnýn signál id 32.Pěkný čistý signál z obou stran a tak jsem začal kopat.Bylo to docela hluboko cca. 35.cm a dohledávačka mě ukázala co to tam tedy je.Poznal jsem že to je velký prsten s kamenem tak jsem radostí zajásal předtucha zlata.No není to sice Au ani Ag ale je to jen mosazný prsten který i tak udělal radost.Pokud by někdo věděl např kam zařadit tento prsten do jaké doby atd byl bych rád.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: 6. Prsteny ozdobné se sklem (3 názory) GATTO: 6. Prsteny ozdobné se sklem, KNAKER: 6. Prsteny ozdobné se sklem, Wladyslav: 6. Prsteny ozdobné se sklem

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Okolnosti nálezu

Lokalita:Středočeský kraj
Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:35 cm
Použitý detektor:equinox 600
4 hlasy
4 hlasy
zobrazeno:
244x,
komentářů:
2,
nálezce:
votan votan
vyfotografováno:
22. května 2021,
vloženo:
22. května 2021

Komentáře

Ten kámen je zajímavej. Vzhledově to má být měsíční kámen. Docela jistě to je skleněná napodobenina. Protože takhle kvalitní nejsou ani dneska úplně levný (těžej se hlavně na Cejlony a v Mexiku). Jedno naleziště je i v Rakousku - odtamtud mohli nejspíš vůbec vědět, jak mesíční kámen vypadá - ale podle rychlýho googlu stojí takhle velkej rakouskej 2000 euro. Takže hlavně mě překvapuje, že už kdysi někdo dělal kopie takhle neobvyklýho kamene. A nebo je to náhoda a jenom to vypadalo pěkně.

Krasnej macek ??

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru