Rodinná záležitost III.

Další artefakt k nakouknutí a radosti. Materiál nevíme možná stribro. Punc nenalezen možná je uvnitř strojku. Neotvíral je nikdo 76 let. Průměr 50 mm.Výrobce jsem nikde nenašel. Ze strany je zbytek dobových novin.Hezký večer .Příběh k hodinkám zde:

https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/rodinna-zalezitost-271259/

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Kapesní hodiny (10 názorů)
GATTO: Kapesní hodiny, Karinn: Kapesní hodiny, petroff: Kapesní hodiny, kacuro: Kapesní hodiny, Wladyslav: Kapesní hodiny, Master2: Kapesní hodiny, Mildes: Kapesní hodiny, BrunoCz: Kapesní hodiny, Scarmasax: Kapesní hodiny, KNAKER: Kapesní hodiny, Hlas admina (?)

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

5 hlasů
5 hlasů
zobrazeno:
301x,
komentářů:
12,
nálezce:
Kaparaso Kaparaso
vyfotografováno:
15. července 2021,
vloženo:
15. července 2021

Komentáře

Já bych si troufl říci, že jsou postříbřené. Nedávno jsem kryt s úplně stejným vzorem kopnul a byl postříbřený.

a já bych si troufl tvrditi, že pokud je na hodinkách použita technika nielo, jsou stříbrné

A já bych se na to vyprdl. ;-) jsou stříbrné.???

Tohle ale technika niello není ;-)

ale, ale to se podívejme - pokud to tedy není tula, co je to??

Obyčejný ražený plech se vzorem (pochromovaný nebo postříbřený). Asi jsem slepý, ale žádné vyplnění rýh šedou nebo černou hmotou jako u techniky niello nevidím, takže si myslím, že to neillo není. Už i na očku k zavěšení lze usuzovat, že se o stříbro nejedná. Třeba si mýlím, ale hodinky na mě působí jako nestříbrné. „Von se každý může zmejlit, a musí se zmejlit, čím víc o něčem přemejšlí. Soudní lékaři jsou lidi, a lidi mají svoje chyby. To už je tak v přirozenosti lidský, že se člověk mejlí až do svý smrti. Proto říkám, že jsou lidi chybující, že se mejlejí, ať je učenej, nebo pitomej, nevzdělanej blbec. Mejlejí se i ministři.“ Hodinky s podobným vzorem pláště viz odkaz: https://forum.chronomag.cz/topic/31747-ur%C4%8Den%C3%AD-bli%C5%BE%C5%A1%C3%ADch-informac%C3%AD/.

no, já Ti teda nevím, Ty to na té třetí fotce nemáš černý?? - to mám jen já na svým starým dobrým atari??
- tá oxidace na očku hodinek je způsobená vlhkostí a tím, že to bylo zabaleno v novinách, tohle je na stříbru normální jev, že je to olezlý
- tu máš ag cibule a ag kroužek vypadá jako mosaz

www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/ideckova-lokalita-259882/

www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/cibule-259052/


- ale jak pravíš, ministři, docenti i ti, co vakcíny vymysleli se mohou mýliti, jako i klaus a jeho neslavná privatizace, i havel a jeho prrravda, kerrrá vždy zvítězí nad lží a nenávistí.....
- pletou se všichni, dokonce i já /občas/, no počkáme na kolegu nálezce, ten to rozsekne, příteli......

Proto sem tak rád chodím, abych se něco nového naučil. Na třetí fotce to je sice trochu tmavší, ale vidím to spíše na kombinaci světla a černou oxidaci stříbra, která vynikla na hladkém povrchu. Jak říkáš, uvídíme co nálezce, příteli :-)

Zdravím přátelé historie. Osobně bych tipnul ,že jsou Stříbrné....ta patina,váha a okolnosti uložení tomu nasvědčují. Musel bych je otevřít což se mi nechce 8-). Jinak díky za počtení a odkazy. Jako vždy parádní ;-)

Kaparaso, je na tom deklu černá barva??

- jako třebas tu??

http://www.pocketwatch.ch/sammtula.htm

- pokud nejdou otevřít, tak je netrap, ale dalo by se to - okartáčovat zubním kartáčkem a stříknout olej, měly by povolit, nejsou na tom zas tak zle

Černá barva tam není jen drážky. Když otevřu tak vložím foto .....

OK, díky za info, takže jak p. badatel přítel Vrky praví, tohle není niello, ba ani tula, ale "bílej" kov, takže ani tedy není jistota toho Ag, jestli to otevřeš, na víčku budou punce, pokud je to tedy stříbro ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru