Prsten z poutě

Tak včera jen dva knoflíky a šrot , tak jsem to dneska zkusil jinam. No možností jsou omezené vzhledem zemědělského odboje , všude zaseto :-( . Tak zase les ( nemam rad lesy " když nerostou hřiby "). No dnes prošlapané a padl jen padesátník a nějaké víčko .....ale cestou zpět na jednom místě signál. Říkám si zase nějaký alobal !!! A skoro jsem se trefil , po vykopnutí vidím plíšek a na něm Vítkovice CZECHOSLOVAKIA. .....No štítek už taky neplatný po odtržení Slovenska jsme už jen Česká Republika ( ne Česko jak někteří milně uvádějí neboť moc koukají na TV NOVA !!). Ale co bylo dal no po prohlídce okolí cca 30cm od štítku další signálek a ejhle vylezl tento prstýnek ( sice obyčejný ale aspoň něco) . Nedalo my to a tak to ještě projíždím kolem a od štítku na druhou stranu cca.20cm další signálek , po vykopnutí 10haleř (ročník1970)a kousek vedle další (ročník 1971). Jsem si říkal lítám po lese 2 hodiny a nic a pak na jednom místě : štítek, prsten a 2 deseti haléře. No cesta k autu od místa nalezu cca 10 minut a to ještě po cestě padlí další dva desetníky ...shrnutí dnešní akce , za patnáct minut cestou k autu jsem nakopal víc jak za dvě hodiny v lese ( kdybych to věděl tak jdu rovnou na tu zarostlou cestu ....ale o tom to je :-) ). Zarážející a nebo náhoda jsou ty dva desetníky poblíž prstenu ročník 70 a 71 možná jen náhoda. No podle štítku a desetníku odhadují že je prsten ze+- 70let :-) PS: Nalezeno v České republice na Moravě .

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: 6. Prsteny ozdobné se sklem (1 názor) haidrich: 6. Prsteny ozdobné se sklem

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Okolnosti nálezu

Stav půdy:Vlhká
Hloubka nálezu:10 cm
Použitý detektor:Vanquish 440
6 hlasů
6 hlasů
zobrazeno:
274x,
komentářů:
4,
nálezce:
haidrich haidrich
vyfotografováno:
31. května 2021,
vloženo:
31. května 2021

Komentáře

Pěkný nález i fotky at se ti daří i nadále

Pěkné nálezy. 8-)

Jo děkují jen dařit by se mohlo víc jsem z těch lesu u nás na nervy samy bordel a nic nebo skoro nic pořádného. Nemluvě o tom jak je to zarostlé že víc skáču jak hledám no naštěstí zatím nelítá tolik komárů a jiných zákeřných okřídlencu a zatím ani jeden krvesaj v podobě klíštěte. Už se těším až budu chodit odštípaný a po večerech vytahovat z kůže ty partyzány :-) 8-) ;-)

Pěknej pouťák,podobný byly u babky ve stánku v papírovým pytlíčku za kačku jako štěstíčka. Kdo měl kliku našel i malej perleťovej křížek na krk. Hezkej nález i fotky. ?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru