Lesní olovo

Ta patina je parádní, průměr 29 mm,můj tip je,že je to rozlomený zdvojený knoflík. Díky.

Kategorie artefaktu

Identifikovaná kategorie:
Názory uživatelů: Olověné (3 názory) BrunoCz: Olověné, kacuro: Olověné, Harryll: Olověné

Přihlaste se a pomozte určit tento nález.

Okolnosti nálezu

Stav půdy:Suchá
Hloubka nálezu:20 cm
Použitý detektor:Minelab Vanquish 540
4 hlasy
4 hlasy
zobrazeno:
137x,
komentářů:
7,
nálezce:
Gimli Gimli
vloženo:
18. července 2021

Komentáře

no, příteli, pokud to není textilní závaží typ větrník s podtypem perlovcovým, pak by to při troše dobré vůle knoflík i býti mohl ;-)

Dobrá vůle je důležitá :-) textilní závaží prosím né :-D

No popírači si najdou vždy důvod si rýpnout :-D :-D Knoflík má většinou plus minus 20 mm takže to klidně knoflík muže byt ale i kolečko z nějaké hračky a kdyby to bylo menší tak regulační kolečko z lampy po domácku udělané .....a toto vypadá že dělal nějaký samoudělal doma :-/ ale pole toho jak je vytržené něco co mělo byt jako očko knoflíku bych řekl že knoflík to určitě nebyl jinak by se to vytrhlo dovnitř a ne ven !?!? tak samo u textilního závaží ve které rádoby pivní plomby nevěří :-D :-D :-D Toto knoflík za mně není ani náhodou :-( podívejte se na rub , dírka vedla z ozubené strany dovnitř proražením !? Do knoflíku na příští by nebyla jedna a očko by bylo zevnitř a ne z venku !!!

příteli badateli,
je to olovo a to značí, že není moc možností na výběr
- na 1. fotu je zřetelná stopa po drátovém očku - dvě dírky u sebe, takže v tom byl drát, vytržení je OK, bo drát byl těsně pod povrchem pohledové plošky, takže při vytržení se mohl narušit i povrch shora knofla a pobyt v zemi to dorazil
- tohle je pb knofl jak vyšitej ;-)

No jak myslíš asi jo asi fakt ten knoflík i když většinou očko bylo přitavené tak zde asi bylo skrz asi chtěl někdo zkusit pevnější spojení i když zbytečně složitější bo musel drát z venku schovat místo klasického přitavení 8-)
ale olovo značí hodně možností na výběr z důvodu všelijaké jednoduché domácí výroby kohokoliv šikovného a tehdy býlí lide šikovnější než dnes ;-)

tohle je sériová výroba, knofle lité měly očka litá zároveň s knoflem, ale i drátěná, ale ta se nepájela, ale zalívala přímo do knoflu, pájet lze např. měď a mosaz

Luku, díky za tvé vědomosti ;-) a tobě haidrichu za tvé pochybnosti ;-) ostatním děkovat nebudu,ti dostali body :-D ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru