Nálezy nejenom s detektorem v západní Evropě

Podkategorie

Nálezy detektorem a archeologie v Itálii, Francii, Holandsku atd.
18. 7. 2013 Pokladnice keltských mincí 18. 7. 2013

18. 7. 2013 Pokladnice keltských mincí

Viky
628 0
Poklad obsahující 293 stříbrných keltských mincí našel hledač před osmi lety ve švýcarském městě Füllinsdorf v kantonu Basilej. Nejdřív objevil jen několik málo ražeb, byly zakopané v půdě. 
Tunel smrti z první světové války

Tunel smrti z první světové války

Viky
902 1
Až desítky let po konci první světové války se podařilo najít takzvaný tunel smrti. Nachází se nedaleko francouzské Remeše. 275 mladých německých vojáků tam pomalu umíralo…
Nádherný římský pečetní prsten s Achillem a Penthesileou mění názory historiků

Nádherný římský pečetní prsten s Achillem a Penthesileou mění názory historiků

GM4PRO
890 5
V místě archeologického naleziště Tossal de Baltarga v Katalánských Pyrenejích byl objeven římský pečetní prsten s drahokamem a rytinou Achilla, držícího jím zabitou amazonskou královnu Penthesileu. Podle nedávno zveřejněné studie magazínu European Journal of Archaeology jsou prsten spolu s dalšími nálezy důkazem, že pro Římany byly vysokohorské oblasti mnohem důležitější, než se dříve myslelo.
Objevena nejstarší bota severního Německa

Objevena nejstarší bota severního Německa

GM4PRO
606 1
Archeologové z dolnosaského státního úřadu pro památkovou péči (NLD ve spolupráci s těžební společností Vechta našli skvěle zachovalou koženou botu. Společně s různými částmi vozu vězela v rašeliništi přímo u staré prkenné stezky vice než 2 000 let.
Starověké pohřebiště s bohatou výbavou odhalilo nové skutečnosti

Starověké pohřebiště s bohatou výbavou odhalilo nové skutečnosti

GM4PRO
719 6
Vykopávky pohřebiště ve starořímském městě Boutae na jihovýchodě Francie odhalily bohatě vybavené germánské hroby z období mezi druhou polovinou 5. století a druhou polovinou století 7. Výzkum naznačuje, že v Porýní žila stabilní burgundská populace již v roce 443.
29. 6. 2016 Poklad českých Keltů v Rakousku 29. 6. 2016

29. 6. 2016 Poklad českých Keltů v Rakousku

Viky
1781 2
Před pěti lety archeologové v rakouském Hörschingu nedaleko Lince objevili na armádním pozemku keltský poklad. Obsahoval 44 zlatých mincí pocházejících pravděpodobně z oblasti dnešních Čech, kde žil keltský kmen Bójů.
13. 6. 2011 Nestarší bitevní místo z doby bronzové 13. 6. 2011

13. 6. 2011 Nestarší bitevní místo z doby bronzové

Viky
690 2
Před deseti lety objevili archeologové sto koster v údolí Tollense v severním Německu, což naznačuje brutální souboj mezi válčícími kmeny. Proražené lebky a zlomené kosti zřejmě ležely na nejstarším bojišti, jaké kdy bylo nalezeno. Pochází  z doby bronzové.
Koloseum nabídne pohled, jaký měli gladiátoři

Koloseum nabídne pohled, jaký měli gladiátoři

Viky
632 0
Přes pět set let bylo římské Koloseum největším amfiteátrem v Římské říši. Konaly se tam gladiátorské souboje, zápasy s divokou zvěří i popravy. Pak ale po staletí chátral. Nyní, téměř dva tisíce let poté, dostane tato kulturní památka novou podlahu. Půjde vlastně o repliku té původní. Hotovo má být do konce roku 2023.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru