Nálezy nejenom s detektorem kovů ve východní Evropě

Podkategorie

Nálezy a archeologické výzkumy ve východné Evropě
7. 7. 2005 Patnáct tisíc zlatých předmětů 7. 7. 2005

7. 7. 2005 Patnáct tisíc zlatých předmětů

Viky
1171 4
Zlatý poklad, který nemá obdoby, objevili před jedenácti lety bulharští archeologové u vsi Dabene. Nachází se zhruba 120 kilometrů od Sofie. Depot obsahoval patnáct tisíc drobných a skvěle vypracovaných zlatých předmětů. 
40 kilová dělová koule

40 kilová dělová koule

Viky
706 0
V polské Vratislavi aktuálně probíhá výstavba tramvajové linky vedoucí do Popowic. Na místě našli dělníci dělovou kouli z osmnáctého nebo devatenáctého století. Podobné projektily se používaly na námořních lodích. 
Detektorem kovů našel středověký meč; zřejmě pochází z bitvy u Grunwaldu

Detektorem kovů našel středověký meč; zřejmě pochází z bitvy u Grunwaldu

GM4PRO
1740 3
Unikátní meč našel detektorista Alexander Medveděv poblíž Olsztynu v severním Polsku. Spolu s mečem odhalil také kovové části pochvy, opasku a dva nože, které byly k opasku připevněny. Všechny artefakty byly objeveny nedaleko místa bitvy u Grunwaldu z roku 1410. Přestože ležely více než 600 let pod zemí, jsou zbraně ve velmi dobrém stavu. Podle archeologů se takový nález se objeví jen jednou za desítky let...
Filmový kotouč z druhé světové války

Filmový kotouč z druhé světové války

Viky
1546 6
Pozoruhodný nález se podařil archeologům v Polsku. Objevili téměř neporušenou kovou schránku obsahující pravděpodobně pásku s filmem z období druhé světové války. A to v Lubáni v Dolnoslezském vojvodství. 
Objevili těla jeptišek, které byly brutálně zavražděny

Objevili těla jeptišek, které byly brutálně zavražděny

Viky
1960 6
Archeologové nedávno objevili kostry katolických jeptišek, které byly zavražděny Rudou armádou na konci druhé světové války. Jejich objev uzavírá měsíce trvající pátraní. O život přišly zvlášť brutálním způsobem, když pomáhaly v nemocnici. Vojáci pozabíjeli i pacienty.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru